RU
EN PL IT
Украина, г. Киев, 01004
ул. Пушкинская 21б, оф. 2
тел. (044) 537-63-31
тел. (044) 537-63-32
E-mail: info@informplus.com.ua
  • ИСКАТЬ

Разьяснение Миндоходов. О налогообложении процентов с депозитов с 1 августа 2014г.

МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ МІНДОХОДІВ - ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС З ОБСЛУГОВУВАННЯ ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ

З 1 серпня запроваджено оподаткування депозитів

від 19 серпня 2014 року

Міжрегіональне головне управління - Центральний офіс з обслуговування великих платників звертає увагу, що Законом України від 04.07.2014 року за N 1588-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів" було введено в дію механізм оподаткування депозитів.

З 1 серпня 2014 року розпочалось оподаткування процентів, нарахованих на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку. Зауважимо, що ставка податку становить 15 %. Утім, обов'язок із нарахування та його сплати до бюджету покладено на податкового агента, тобто особу, яка нараховує такий дохід. При цьому незалежно від суми, яка розміщена на депозиті, нараховані проценти підлягають оподаткуванню за єдиною ставкою.

Даним Законом передбачено і звітування за даним видом податку. Банки, які нараховують доходи у вигляді процентів, у податковому розрахунку за формою N 1ДФ будуть відображати загальну суму нарахованих у звітному податковому періоді доходів та загальну суму утриманого з них податку. Разом із тим, інформацію про суми окремого банківського вкладного (депозитного) або поточного рахунку, суми нарахованих процентів, а також відомості про фізичну особу (платника податку), якій нараховані такі доходи, у податковому розрахунку не зазначатимуть.

Оскільки вищезгаданий Закон набирає чинності з 1 серпня, то проценти, нараховані за липень, оподаткуванню не підлягають та у звіті за липень не відображаються.

Аналитика:

Законодательство: