RU
EN PL IT
Украина, г. Киев, 01004
ул. Пушкинская 21б, оф. 2
тел. (044) 537-63-31
тел. (044) 537-63-32
E-mail: info@informplus.com.ua
  • ИСКАТЬ

Письмо Госпредпринимательства №6337 от 05.08.2014. О понятии местонахождения юридического лица

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 05.08.2014 р. N 6337

Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва опрацьовано звернення щодо визначення поняття "місцезнаходження" юридичної особи та в межах компетенції повідомляється таке.

<...>

В порядку інформування повідомляємо, що в ході здійснення господарської діяльності юридична адреса має доволі вагоме значення при визначенні господарських зобов'язань, питань оподаткування тощо.

Проте діюче законодавство не містить термінів "юридична" або "фактична" адреса - такі терміни застосовуються у сталій діловій практиці, а законодавством визначено поняття "місцезнаходження" юридичної особи.

Так, визначення місцезнаходження юридичної особи є у Цивільному кодексі України (статті 93) та у Законі України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про держреєстрацію).

Відповідно до Закону про держреєстрацію на етапі реєстрації підприємства подається заповнена реєстраційна картка державному реєстратору, в якій обов'язково вказується місцезнаходження юридичної особи.

Слід також зазначити, що податковий орган при постановці на облік, моніторингу і адмініструванні податків і зборів платника податків приймає до уваги саме дані з Єдиного державного реєстру.

Щодо питання обов'язковості наявності відомостей щодо місцезнаходження в установчих документах, повідомляємо, що відповідно до абзацу другого пункту 1 Положення про Державну реєстраційну службу України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 р. N 401/2011, Укрдержреєстр є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Листом Державної реєстраційної служби України від 01.06.2012 р. N 622-7-25-12 надано роз'яснення щодо зміни місцезнаходження юридичної особи, в якому, зокрема, передбачено, що у випадку, коли відомості про місцезнаходження юридичної особи містяться в установчих документах юридичної особи, то зміна місцезнаходження проводиться в порядку, встановленому статтею 29 Закону про держреєстрацію, якщо такі відомості відсутні в установчих документах - в порядку, встановленому статтею 19 зазначеного Закону.

<...>

 

Т. в. о. Голови
Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва

О. Потімков

18.02.2015

Аналитика:

Законодательство: