RU
EN PL IT
Украина, г. Киев, 01004
ул. Пушкинская 21б, оф. 2
тел. (044) 537-63-31
тел. (044) 537-63-32
E-mail: info@informplus.com.ua


  • ИСКАТЬ

Теперь со счетов налогоплательщиков банки будут взыскать налоговые долги!

 

Национальный банк Украины Постановлением №257 от 15.04.2015 года установил, что банки принимают инкассовое поручение о взыскании налогового долга со счета налогоплательщика.

Теперь банки будут выполнять взыскание налогового долга по поручению ГФСУ. Такое поручение будет оформлено решением руководителя соответствующего органа Государственной фискальной службы.

Реквизит «Назначение платежа» заполняется взыскателем, который указывает в этом поле название, номер и дату издания такого решения органа ГФСУ. В то же время, банку не будет подаваться решение контролирующего органа, на основании которого осуществляется взыскание.

Данное Постановление вступило в действие с 18 апреля 2015 года и действует до 1 июля 2015 года согласно п.32 подраздела 10 раздела XX «переходных положений» НКУ.

Примечание. Согласно п.32 подраздела 10 раздела XX «переходных положений» НКУ:

«Тимчасово, до 1 липня 2015 року, встановити, що у випадках, коли податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов'язання, самостійно визначеного платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у встановлені цим Кодексом строки, стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків та/або коштів з рахунків такого платника у банках, здійснюється за рішенням керівника контролюючого органу без звернення до суду за умови, якщо такий податковий борг перевищує 5 мільйонів гривень та відсутні зобов'язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов'язань.

У таких випадках:

рішення про стягнення коштів з рахунків такого платника у банках є вимогою стягувача до боржника, що підлягає негайному та обов'язковому виконанню шляхом ініціювання переказу у платіжній системі за правилами відповідної платіжної системи;

рішення про стягнення готівкових коштів вручається такому платнику податків і є підставою для стягнення. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».

Все новости
На главную

Аналитика:

Законодательство: