RU
EN PL IT
Украина, г. Киев, 01004
ул. Пушкинская 21б, оф. 2
тел. (044) 537-63-31
тел. (044) 537-63-32
E-mail: info@informplus.com.ua


  • ИСКАТЬ

Для покупки валюты справка об отсутствии задолжености по налогам и сборам не нужна

Національний банк України послабив частину адміністративних обмежень, запроваджених в першій половині поточного року для стабілізації валютного ринку. Ці кроки з лібералізації валютного регулювання закріплено у Постановах Правління Національного банку України від 03.09.2015 № 581 "Про врегулювання ситуації на грошово­кредитному та валютному ринках України" та № 582 "Про внесення змін до деяких нормативно­правових актів Національного банку України".

Національний банк збільшив обсяг видачі готівки в іноземній валюті та банківських металах з рахунків  клієнтів банків з 15 000 до 20 000 грн. на добу. Послаблення спрямоване на відновлення довіри до банківської системи та притоку валютних депозитів.

Регулятор дозволив при купівлі клієнтами банків іноземної валюти не враховувати  залишки коштів на їх рахунках у валюті 3-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів. Це дозволить клієнтам, які мають на рахунках залишки неконвертованих валют, купувати іноземну валюту.

Дозволено уповноваженим банкам знімати з контролю експортні операції клієнтів, якщо вони надали документальне підтвердження про припинення зобов’язань шляхом зарахування зустрічних вимог у валютах, що не підлягають обов’язковому продажу. Сума таких зобов’язань має не перевищувати 0,5 млн. дол. США за одним контрактом.

Уточнено вимоги щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті. Відтепер вимога не розповсюджуватиметься на кошти, які повернені за ініціативою іноземного банку в дводенний термін.

Також регулятор скасував вимогу щодо обов’язкового подання в пакеті документів для купівлі/переказу іноземної валюти довідки з Державної фіскальної служби, яка засвідчує відсутність заборгованості зі сплати податків для компаній. Це полегшить роботу компаній-імпортерів.

Знято заборону реєструвати зміни до договорів про залучення резидентами кредитів/позик в іноземній валюті від нерезидентів у разі, якщо ці зміни передбачають заміну боржника в окремих випадках. А саме - коли така заміна пов’язана з ліквідацією та/або поглинанням.

Водночас Національний банк продовжує роботу, спрямовану на запобігання непродуктивному відтоку капіталу з країни. Зокрема, вводиться заборона на купівлю валюти для розрахунків за імпорт продукції, митне оформлення якої  було здійснено до 01 січня 2014 року. Це стосується випадків заміни боржника та/або кредитора  у зобов’язанні за зовнішньоекономічним контрактом. Відтепер компанії-резиденти повинні будуть виконувати такі зобов’язання за рахунок власних коштів в іноземній валюті. Вимога не поширюється на життєво необхідні товари.

Зміни набувають чинності 04 вересня 2015 року і діють до 04 грудня 2015 року включно. Проте, незалежно від строків дії постанов, Національний банк планує й надалі продовжувати поступову лібералізацію валютного регулювання, якщо цьому буде сприяти стан валютного ринку та української економіки в цілому.

По материалам НБУ

Все новости
На главную

Аналитика:

Законодательство: