RU
EN PL IT
Украина, г. Киев, 01004
ул. Пушкинская 21б, оф. 2
тел. (044) 537-63-31
тел. (044) 537-63-32
E-mail: info@informplus.com.ua
  • ИСКАТЬ

Разьяснение ГФСУ от 26.01.2015. Применяются ли штрафы за нарушение срока регистрации налоговых накладных в январе 2015?

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

Категорія 101.31

Чи передбачена у січні 2015 року відповідальність за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, у тому числі складених у 2014 році, але граничний термін реєстрації яких припадає на 2015 рік?

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), Законом України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (далі - Закон), пунктом 120 прим. 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ передбачені штрафи за порушення платниками податку термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних (далі - розрахунків коригування) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у таких розмірах:

10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН застосовуються у разі, якщо такі накладні та розрахунки коригування підлягають наданню покупцям - платникам ПДВ.

Разом з тим, пунктом 35 підр. 2 р. XX ПКУ визначено, що штраф, передбачений п. 120 прим. 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ, а саме - у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладній або розрахунку коригування, за порушення терміну реєстрації такої накладної або такого розрахунку коригування до 15 днів, не застосовується при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, складених в період з 01.02.2015 до 01.07.2015.

Враховуючи те, що з 01 січня до 01 лютого 2015 року не всі податкові накладні та розрахунки коригування підлягають обов'язковій реєстрації в ЄРПН, а також те, що відповідно до пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 ПКУ однією із засад податкового законодавства України є презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, штрафи, визначені п. 120 прим. 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ, в цей період не застосовуються.

28.01.2015

Аналитика:

Законодательство: