RU
EN PL IT
Украина, г. Киев, 01004
ул. Пушкинская 21б, оф. 2
тел. (044) 537-63-31
тел. (044) 537-63-32
E-mail: info@informplus.com.ua
  • ИСКАТЬ

Разьяснение ГФСУ от 06.11.2014. Определение контролируемых операций при осуществлении операций с контрагентами из Крыма

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Взаємовідносини між особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ "Крим", та особами, які мають податкову адресу на іншій території України

від 06 листопада 2014 року

 

Відповідно до пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" взаємовідносини між особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ "Крим" та особами, які мають податкову адресу на іншій території України, є контрольованими операціями згідно зі статтею 39 Податкового кодексу України.

Чи поширюється обмеження загальної суми контрольованих операцій 50 млн. грн. і більше (без ПДВ) згідно підпункту 39.2.1.4 пункту 39.2 статті 39 ПКУ зазначеного платника податку з кожним контрагентом за відповідний календарний рік?

Статтею 5 Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України", який набрав чинності з 27 вересня 2014 року, визначено, зокрема, що взаємовідносини між особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ "Крим", та особами, які мають податкову адресу на іншій території України, є контрольованими операціями згідно із ст. 39 Кодексу. Юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ "Крим", прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента.

Перелік господарських операцій, які визнаються контрольованими, встановлено пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу.

Згідно з пп. 39.2.1.1 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу контрольованими операціями є господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов'язаними особами - нерезидентами.

Крім того, на підставі пп. 39.2.1.2 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу контрольованими вважаються господарські операції, однією із сторін яких виступає нерезидент, який сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою, ніж в Україні.

При цьому господарські операції визнаються контрольованими, якщо загальна сума таких операцій платника податків з кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування податку на додану вартість) за відповідний звітний календарний рік (пп. 39.2.1.4 п. 39.2 ст. 39 Кодексу).

Таким чином, операції, здійснені з особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ "Крим" та досягли вартісного критерію, визначеного пп. 39.2.1.4 п. 39.2 ст. 39 Кодексу, визнаються контрольованими, незалежно від того, чи є така особа пов'язаною, чи ні.

10.11.2014

Аналитика:

Законодательство: