RU
EN PL IT
Украина, г. Киев, 01004
ул. Пушкинская 21б, оф. 2
тел. (044) 537-63-31
тел. (044) 537-63-32
E-mail: info@informplus.com.ua
  • ИСКАТЬ

ФЛП на едином налоге еще и наемный работник: нужно ли податать декларацию о доходах

 

 

Фізична особа-підприємець у 2015 році була платником єдиного податку 3 групи за ставкою 4%, щокварталу подавала декларацію з єдиного податку та сплачувала єдиний податок. При цьому ця особа одночасно є найманим працівником на підприємстві, де їй нараховується заробітна плата. Підприємство за формою № 1-ДФ звітувало про виплачені та нараховані доходи і утриманий податок на доходи фізичних осіб. Чи повинна така фізична особа-підприємець подавати декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік?

 Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи регулюється ст. 179 Податкового кодексу України (у редакції, що діяла до 01.01.2016 р.), якою зазначено, що обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які згідно з розділом IV цього Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених зазначеним розділом;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими було сплачено податок відповідно до зазначеного розділу;

- у вигляді об’єктів спадщини, які згідно із зазначеним розділом оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 цього Кодексу;

- зазначені у п. 167.2 ст. 167 цього Кодексу, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами вищезазначеного розділу.

Водночас п. 292.9 ст. 292 Податкового кодексу України зазначено, що доходи фізичної особи-платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковувані згідно з главою 1 розділу ХIV цього Кодексу, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, визначеного відповідно до розділу IV зазначеного Кодексу.

Таким чином, у фізичної особи-платника єдиного податку не виникає обов’язку для подання податкової декларації про майновий стан і доходи, якщо від отримував доходи від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого) доходу.

По материалам ГФСУ

Аналитика:

Законодательство: